O mnie

Coaching, Mentoring

Moja historia

Pierwsze lata mojej kariery zawodowej w szpitalu, które zbiegły się z budowaniem przeze mnie mojej drugiej ważnej nogi – Rodziny, pokazały mi ważne dla mnie wartości i potrzeby.

Potrzeba wyboru własnej MOJEJ ścieżki kariery w połączeniu z potrzebą rozwoju poprowadziły mnie w kierunku pracy w innowacyjnych korporacjach, których produkty i rozwiązania zmieniały ludzkie życie. Wymiar ludzki oraz wymiar dodawania wartości był od zawsze moim motorem działania.

Podczas wielu lat pracy w korporacjach takich jak Eli Lilly, Fresenius Kabi , Baxter czy 3M lub Ipsen nauczyłam się wykorzystywać moją wiedzę medyczną w projektach biznesowych i edukacyjnych. Pracując w strukturach biznesowych o różnym zasięgu, budowałam i wprowadzałam plany strategiczne i operacyjne produktów farmaceutycznych oraz medycznych, zarządzałam zespołami specjalistów odpowiedzialnych za strategie produktowe lub strategie medyczne produktów, odpowiadałam za efektywność procesu komercjalizacji nowych produktów , projektowałam i wprowadzałam na rynek nowe produkty. Realizowałam projekty o zasięgu krajowym oraz takie, które wymagały współpracy międzynarodowej. Wielokrotnie mierzyłam się z koniecznością szukania nowych rozwiązań dla „starego” problemu, przekonywania do nich osób od których zależało czy projekt będzie mógł być zrealizowany.

Coaching, Mentoring
Coaching, Mentoring
Nauczyłam się, że nie da się realizować mniejszych lub większych projektów bez dobrej współpracy z ludźmi, którzy często mogą mieć inne krótkoterminowe priorytety.
Wykształcenie medyczne oraz bliska wieloletnia współpraca ze środowiskiem medycznym wyposażyła mnie w wiedzę pozwalająca na dogłębne zrozumienie wyzwań z jakimi mierzą się na co dzień ludzie oraz zespoły w ochronie zdrowia.

Od kilku lat łączę te dwa doświadczenia zawodowe i życiowe pomagając, szkoląc i wspierając zarówno zespoły jak i indywidualne osoby głównie w branży medycznej. Pracuję najczęściej w obszarach związanych z komunikacja interpersonalną, współpracą w zespole oraz pomiędzy zespołami, budowaniem własnego autorytetu w zespole oraz organizacji. Uczę między innymi lekarzy narzędzi pozwalających na empatyczne i skuteczne zarządzanie formalnymi lub nieformalnymi zespołami.

Łączę wrażliwość, empatię z konkretnymi rozwiązaniami. Lubię konkretne działania pomagające ludziom i zespołom poprawiać rzeczywistość, w której pracują.

Prywatnie jestem dumną mamą trójki samodzielnych dzieci, pasjonatką uczenia się nowych umiejętności przez całe życie, zdrowego i aktywnego życia na każdym jego etapie.

Certyfikaty

Zaufali mi​

Lilly
Kabi
Baxter
3M
Ipsen
Amgen
Naczelna Izba Lekarska
Centralny Ośrodek Badań, Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej
Inspire
Minds of Hope
Fundacja Urszuli Jaworskiej
Instytut Matki i Dziecka

Porozmawiajmy

Zadzwoń 668 551 181 lub napisz monika@maymaciejewska.pl. Razem ustalimy zakres współpracy, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Scroll to Top